Aktualności

Serdecznie Witamy

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku o naszym Ośrodku – kliknij tutaj.

W dniu 9.X.2019 wspólnie z wychowankami byliśmy na projekcji filmu – Był sobie pies 2. Najzabawniejszy, ale najbardziej wzruszający i nieprzewidywalny film  dla widza w każdym wieku.

” Spotkanie z mistrzem” W dniu 24.09.2019r spotkaliśmy się w Bystrej ze Stefanem Hulą- medalistą olimpijskim. Nasi wychowankowie mieli okazję porozmawiać o skokach oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

         

 

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Szczyrku udało się zebrać wiele artykułów higienicznych oraz chemicznych, które zostały przekazane naszym podopiecznym.  W imieniu naszych wychowanków SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za okazane serce.

W kwietniu 2019r odbyły się warsztaty dla nauczycieli z udziałem naszych podopiecznych. Tematem przewodnim były Święta Wielkanocne. Nauczyciele zaangażowali się nie tylko  w malowanie jajek , ale również podzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi różnych technik dekoracji. Wspólnie stworzyliśmy koszyk wielkanocny.

23 marca odbył się ” Bieg DLA”. Środki uzyskane z biegu zostaną przeznaczone na cele Stowarzyszenia „DLA” działającego na rzecz naszego ośrodka. Wszystkim za udział w Biegu DLA serdecznie DZIĘKUJEMY!!!! Ogromne podziękowania składamy  organizatorom za trud, serce i wspaniałą pracę.

Wyjście na mecz siatkarek Orlen Ligii: BKS Bielsko- ŁKS Łódź. Nasze dzieci wspaniale spędziły czas kibicując wspólnie z klubową maskotką Reksiem. Po zakończonym meczu dzieci miały okazję spotkać się z siatkarkami i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

W Kwietniu 2019r  ruszamy po raz kolejny. Działając w Stowarzyszeniu „DLA” przygotowujemy medale dla uczestników „Biegu Dla”.

 

 

W grudniu 2018r odbyło się Spotkanie Mikołajkowe z naszymi sponsorami ze Stowarzyszenia  Bielscy Motocykliści. Oprócz sprawienia ogromnej radości naszym dzieciom, wykonaliśmy wspólnie pierniczki świąteczne. Ale było zabawy i radości 🙂

Mikołaj w naszej szkole

Nie zabrakło również młodzieży z Zakładu Doskonalenia Zawodowego , z którą współpracujemy ze Stowarzyszeniem ” DLA”. Młodzież obdarowała naszych podopiecznych maskotkami.

Musztra dla najmłodszych- w wykonaniu młodzieży uczącej się w ZDZ w Bielsku-Białej

– Stowarzyszenie ” DLA”

Prezentacja służb mundurowych dla wychowanków Ośrodka, oraz nauka  udzielania pierwszej pomocy.

2018 – rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego.

Warsztaty Fryzjerskie zorganizowane dla naszych dzieci przez Zespół  Szkół im. gen. Stanisława Sosabowskiego w Bielsku-Białej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

 

 

Grudzień 2018 – Zbiórka środków higienicznych oraz chemicznych dla naszych podopiecznych zorganizowana w Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Jaworzu. Udało się zebrać bardzo dużo artykułów. 

 

22 czerwca 2018 r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Rok Szkolny 2017/1018 dobiegł końca. Na zakończenie uczniowie przygotowali występ artystyczny. Po zaprezentowaniu się na scenie, odebrali zasłużone świadectwa. Witajcie WAKACJE   ! ! !

28 maja 2018 r. Finał konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo.

Uczniowie klasy gimnazjalnej przygotowali pracę na konkurs literacko – plastyczny z cyklu Tworzymy Własne Wydawnictwo, w której brały udział nie tylko dzieci z Polski, ale także z Czech i Słowacji. Temat tegorocznego 19 już konkursu brzmiał: Księżniczka ratuje księcia, a koźlątka chcą zjeść wilka. Napisz własną wersję ulubionej baśni. Marek Bogacz napisał tekst i Gabriela Sierek wykonała ilustracje do książki pt.:  „Bajka o łakomym wilku”. Praca ta została nagrodzona I -szym miejscem w etapie krajowym, a następnie międzynarodowym, kategoria specjalna. Gratulujemy zwycięzcom.

18 maja 2018r. Finał konkursu plastycznego.

Uczniowie klas podstawowych brali udział w uroczystości rozdania nagród w konkursie plastycznym pt.: „Dzieci z rożnych stron świata” zorganizowanym przez SP nr 17.

Nagrody zdobyli : I- sze miejsce: Marcin Jasny, Tomasz Bandyk, Natalia Dobosz;
II- gie miejsce:Natalia Jaszczura, Maksymilian Makarewicz;
III- cie miejsce: Agata Kuna.

4 kwietnia wyjście na Kozią Górkę

24 marca 2018 r.

Wyjście na mecz Polska – Anglia

23 marca 2018 r.

Tak przygotowani możemy iść poświecić palmy, które wykonaliśmy na zajęciach plastycznych. WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

22 marca 2018 r.

W ramach akcji Integracja Przez Spotkanie miały miejsce zajęcia prowadzone przez młodzież, tym razem z Technikum Fryzjerskiego przy ZDZ-sie. Nasi uczniowie mogli poczuć się nie tylko jak u fryzjera, ale też wcielić w role fryzjerów.

    

Marzec 2018 r.

Najmłodsi uczniowie odwiedzili przedszkole nr 38. Spotkanie było okazją do zaprezentowania się w krótkim programie artystycznym, zakończonym wspólną zabawą i wykonaniem pamiątkowej pracy plastycznej. Dzieci z sentymentem obejrzały sale w których jeszcze tak niedawno się bawiły.

      

Styczeń 2018 r.

Realizując Program Profilaktyki Przez Sztukę nasi uczniowie klas gimnazjalnych wykonali plakaty profilaktyczne. Prace dotyczyły tematyki: – Przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z sięganiem po środki odurzające (narkotyki, dopalacze, alkohol, nikotyna). – Zagrożenia związane z korzystaniem internetu ( cyberprzemoc, uzależnienie od sieci internetowej) – Przeciwdziałanie przemocy i agresji. Poniżej wybrane prace.
      

21 października 2017 r.

Uczniowie przygotowali prace plastyczne na wojewódzki konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” zorganizowany w ramach przedsięwzięcia JESIENNE DNI KSIĄŻKI, przez GOK w Buczkowicach. W konkursie zostali nagrodzeni Natalia Dobosz – pierwsze miejsce za pracę pt. „Przygody Plastusia”, wyróżnienia zdobyli Agata Kuna, Marcin Jasny, Kamil Klisik, Radosław Dziedzic i Tomasz Bagier. Laureatom serdecznie gratulujemy !!!

 

 

14 października 2017 r.

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom Ośrodka.Uroczystość uświetnił występ naszych podopiecznych.

   

5 października 2017 r.

W dniu 05.09.2017 nasi podopieczni mieli  okazję zwiedzać piekarnię-cukiernię Czernichów oraz przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy. Wychowankowie obserwowali  cykl produkcyjny pieczenia chleba i bułek. Wrażenie zrobiły na dzieciach duże rozmiary maszyn służące do wyrobu ciast oraz nowoczesne piece piekarnicze. Największą jednak atrakcję stanowiło dla uczniów wyrabianie z ciasta bułek, które trafiły później do pieca. Oczywiście cała produkcja odbywała się pod fachowym okiem doświadczonego piekarza Pana Adama.

Poznanie pracy piekarza ” od zaplecza” dało dzieciom wiele wrażeń a na pewno dużo motywacji do wybrania tego zawodu w przyszłości.

Serdeczne podziękowania dla Państwa Bronowskich , którzy umożliwili nam zwiedzanie piekarni.

8 czerwca 2017 r.

W dniu 8. 06.  spotkaliśmy się z naszymi motocyklistami aby zakończyć sezon spotkań w ramach programu MMM (Młodzi Mechanicy Motocyklowi). Nagrodzone zostały dzieci które przez cały rok szkolny 2016/17 brały udział w zajęciach, a ponadto Stowarzyszenie Bielskich Motocyklistów ufundowało dla naszych wychowanków radiomagnetofony. Zagraliśmy mecz w piłkę nożną, zakończony honorowym zwycięstwem naszych dzieciaków i wspólnie zjedliśmy kolację , bigosik i ciasto – pychota 🙂 Bardzo dziękujemy.

 

7 czerwca 2017 r.

Piknik połączony z ogniskiem przed zakończeniem roku szkolnego.

Piękne osiągnięcia sportowe Dawida. Brązowy medal w biegu na 100 m. i srebrny medal w rzucie piłeczką palantową w Beskidzkich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Gratulujemy !!!

30 maja 2017 r.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości finałowej konkursu plastycznego pt. „Drzewo z moich snów” organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 17. Nasi uczniowie pod opieką P. K. Zalewskiej przygotowali prace na konkurs, wśród nich znaleźli się laureaci.

Nagrodzeni: I m-ce Kamil Klisik, Tomasz Cebulak,

II m-ce Natalia Dobosz

III m-ce Marcin Jasny

wyróżnienie- Kinga Płaszewska. Gratulujemy sukcesu !

 

29 maja 2017 r.

29 maja miało miejsce kolejne  wydarzenie akcji Integracja Przez Spotkanie.

     

11 maja 2017 r.

11 maja nasi uczniowie brali udział i zdobyli wyróżnienie w XV Integracyjnego Konkursie Recytatorskim
i XIII Przeglądzie Innych Form Artystycznych PROTEUS
„Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego”  zorganizowanym przez Spółdzielcze Centrum Kultury BEST działające przy SM „Złote Łany” i Urząd Miasta Bielska – Białej -Wydział Promocji. Uczestnikami konkursu i przeglądu były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, stowarzyszeń, świetlic środowiskowych, domów dziecka, placówek integracyjnych. Ideą tego wydarzenia jest od integracja miłośników poezji zdrowych i niepełnosprawnych. Jurorami w tegorocznej edycji byli Jan Chmiel – aktor, Ewa Walesiak – aktorka i Ewa Bątkiewicz z Wydziału Kultury i Sztuki UM.

Reprezentowali nas
Marek Bogacz, Gabriela Sierek, Bartłomiej Sońta, Dawid Stodulski
Nauczyciele którzy przygotowali uczniów: Dorota Wójcik – Siuda, Maria Białek, Katarzyna Zalewska

 

27 kwietnia 2017 r.

W dniu 27 kwietnia w ramach akcji „integracja przez spotkanie” młodzież z technikum im. Juliana Tuwima odwiedziła naszą placówkę i przeprowadziła zabawy i animacje o tematyce wiosennej.

27 kwietnia 2017 r.

27 kwietnia odbył się finał XIV edycji konkursu plastycznego „Co słonko widziało”  zorganizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Na konkurs zostało zgłoszonych 321 prac. Prace plastyczne na konkurs pod okiem P. Kasi Zalewskiej, przygotowały również dzieci naszej szkoły. Nasz uczeń Marcin Jasny zdobył nagrodę wyróżnienia. Gratulujemy!!!

 

26 kwietnia 2017r.

 Dyplom uznania dla Dawida za aktywny udział w integracyjnym maratonie pływackim „Płyniemy do Rzymu”. Gratulujemy!!!

25 kwietnia 2017 r.

Podczas zajęć popołudniowych w kuchni dydaktycznej dzieci, pod okiem wychowawców P. Ewy Kalickiej i P. Roberta Wieczorka uczestniczyły w warsztatach serowarskich, poznały kolejne procesy produkcji sera, mogły własnoręcznie, od podstaw wykonać ser koryciński. Na zakończenie zajęć dzieci miały okazję do degustacji własnego wyrobu.

 

22 kwietnia 2017 r.

W dniu 21 kwietnia byliśmy w wesołej atmosferze na spacerze wokół lotniska.

 

8 kwietnia 2017 r.

8 kwietnia odwiedziliśmy kolejny raz stadion Podbeskidzia. Górale kolejny raz przy naszym dopingu wygrali tym razem ze Zniczem Pruszków.

25 marca 2017 r.

25 marca byliśmy na meczu siatkówki. W trzech krótkich setach bielszczanki wygrały z  ŁKS Commercecon Łódź.

22 marca 2017 r.

22 marca mieliśmy Dzień Otwarty Szkoły, zapoznaliśmy naszych gości z proponowaną ofertą, można było obejrzeć zajęcia specjalistyczne przeprowadzone z maluchami. Na zdjęciach Terapia Ręki i zajęcia plastyczne.

16 marca 2017 r.

16 marca 2017 uczniowie klas I-III wzięli udział we wspaniałej wycieczce. Było dużo radości.

 

11 marca 2017 r.

11 marca zobaczyliśmy mecz TS Podbeskidzie: Chrobry Głogów.  Górale przy naszym wsparciu podczas kibicowaniu zdobyli 3 punkty

5 marca 2017 r.

W dniu 5 marca 2017 byliśmy na wycieczce na Dębowcu.

24 lutego 2017 r.

Dziękujemy uczniom z sąsiedniego Technikum hotelarstwa i turystyki im. Juliana Tuwima, którzy z radością i zapałem włączyli się do akcji: „Integracja przez spotkanie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „DLA”.

                           

16 lutego 2017 r.

16 lutego mieliśmy wspaniałą karnawałową zabawę! Na twarzach dzieciaków królował uśmiech, wszyscy  we wspaniałych przebraniach bawili się na całego.

karnawal1 karnawal2 karnawal3                                                                               karnawal4 karnawal5

11 lutego 2017 r.

Wycieczka nad Zaporę! 11 lutego byliśmy w pięknym zimowym plenerze na wycieczce nad Zaporą w Wapienicy.

.20170211_154930

31 stycznia 2017 r.

W dniu 31.01.2017 r. uczniów naszego Ośrodka odwiedzili wspaniali Goście – podopieczne DPS Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku -Białej wraz z Paniami wychowawczyniami i pracownikiem socjalnym. Zaprezentowano przepiękne przedstawienie jasełkowe, które bardzo podobało się uczniom oraz nauczycielom. Wszyscy zostaliśmy oczarowani. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za fantastyczny występ !

Z wizytą w BWA!
W dniu 31 stycznia odwiedziliśmy Galerię Bielską BWA aby obejrzeć wystawy fotografii dzikiej przyrody.

20170112_171358

20 grudnia 2016 r.

Na świątecznym spotkaniu gościliśmy Bielskich Motocyklistów, którzy przygotowali dla naszych podopiecznych wymarzone prezenty. Dzieciaki wielce uszczęśliwione z całego serca dziękowały darczyńcom.

fb969b5ecc61c717694862ce76a52408 ef4fe256c984d52c9e8f5be770a12830 2d7c46de8c927a2a48ee8b4975eae1bd

19 grudnia 2016 r.

Na zajęciach kulinarnych z P. Moniką pełną parą ruszyły przedświąteczne wypieki. Pierniczki były wyśmienite.

20161207_173455 20161207_182705

17 grudnia2016r.

Rozrywka w kinie!  W dniu 17 grudnia poszliśmy do kina na film „Vaiana: Skarb Oceanu”. Historia nastolatki,  wyruszającej w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę,  bardzo zainteresowała naszych wychowanków.

20161217_201737 20161217_201815

6 grudnia 2016 r.

Wizyta Świętego Mikołaja przyniosła najmłodszym uczniom wiele radości.

15356957_1185824391511833_273189316_n 15401298_1185824804845125_1091864779_n 15401301_1185823481511924_1903276737_n1 15403163_1185824228178516_1060563106_n 15416095_1185823684845237_1347583510_n1 15423748_1185823281511944_29410536_n

29 listopada 2016 r.

Andrzejkowe szaleństwo 🙂

andrz3 andzrz4 andrzejki

19 listopada 2016 r.

Wizyta na meczu!

W dniu 19 listopada 2016 r. o 18  odwiedziliśmy kolejny raz nasz  piłkarski stadion w Bielsku.  Niestety Górale przegrali z  Olimpią Grudziądz  0:3. Nasi wychowankowie jednak byli bardzo zadowoleni z samego uczestnictwa w piłkarskim świecie.

20161119_175901

17 listopada 2016 r.

W dniu 17 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dniu Wojskowo-Patriotycznym” organizowanym przez młodzież Zespołu Szkół przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Bielsku-Białej w ramach akcji „Integracje przez spotkanie”.

integracja2 integracja integracja-5  integracja4 integracja5 integracja6 integracja3

16 listopada 2016 r.

W środę 16 listopada uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w przedstawieniu „Posprzątaj po swoim psie”.

przedst1 przedst2 przedst3

7 listopada 2016r.

W poniedziałek 7 listopada w jadalni Ośrodka odbyła się uroczystość przekazania naszemu uczniowi pionizatora, pozwalającemu stanąć chłopakowi na nogi. Było to możliwe dzięki Stowarzyszeniu Bielskich Motocyklistów oraz Fundacji „Pomaluj Mój Świat”, które zorganizowały zbiórkę pieniędzy na sprzęt i rehabilitację.

Dziękujemy bardzo,bardzo serdecznie.

www.radiobielsko.pl-Udalo-sie-Wreszcie-stanal-na-nogi

13 października 2016 r.

W dniu dzisiejszym miały miejsce uroczyste obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej, po złożeniu życzeń naszemu gronu pedagogicznemu, uczniowie zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Jesień”. Uroczystość była też okazją do pasowania na uczni naszych pierwszoklasistów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 października 2016 r.

Podczas zajęć popołudniowych wychowankowie internatu przygotowywali prace na konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach.

prace-buczkowice-3 prace-buczkowice

8 października 2016 r.

Byliśmy na otwarciu stadionu w Bielsku-Białej!

Wychowankowie naszego ośrodka uczestniczyli 8 października 2016r. w wielkim święcie naszego miasta. Otrzymaliśmy pamiątkowe szale, obejrzeliśmy występ Bielskiej Orkiestry Dętej, zjedliśmy ufundowany przez klub poczęstunek a przede wszystkim obejrzeliśmy mecz TS Podbeskidzie-  Stal Mielec. Choć wynik nie był satysfakcjonujący i tak spędziliśmy radośnie wolny czas.

20161008_161848 20161008_161857 20161016_194648

5 października 2016 r.

Grupa podopiecznych internatu podczas zajęć sportowych na hali:

20161005_190308 20161005_190556 20161005_191350-b

30 września 2016 r.

W poszukiwaniu jesieni. Klasa II i III w Cygańskim Lesie.

park1 park2 park4

park5 park6 received_1111242888969984

Klasa III SP z wizytą w bibliotece.

biblioteka2 bibli4 bibli9

25 września 2016 r.

W dniach 23-25 września w Bielsku-Białej odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2017 siatkarek. Reprezentacja Polski walczyła o awans z Finlandią, Węgrami i Estonią. Nasi wychowankowie z zainteresowaniem śledzili te zmagania.

20160925_190350

20 wrzenia 2016 r.

Podopieczni internatu z opiekunami p. M. Gawronem i p. K. Łozińskim podczas wyjścia na basen:

20160921_170124 20160921_173848 20160921_173813

15 września 2016 r.

W dniu 15.09.2016r w naszym Ośrodku odbyło się pożegnanie lata uwieńczone duszonkami, które przygotowali nasi podopieczni razem z wychowawcami. Pogoda nam dopisała, a same duszonki były pyszne.

20160915_154929 20160915_155001

dusz

15 września 2016 r.

Trzecia klasa SP  na wycieczce szkolnej na Dębowcu.

14 września 2016 r.

Podopieczni internatu pod opieką wychowawców P. M. Gawrona i P. K. Łozińskiego byli w kinopleksie na filmie „Epoka Lodowcowa”.

20160914_175805

1 września 2016 r.

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/17.

23 czerwca 2016 r.

W dniu dzisiejszym na terenie szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2015-2016 połączona z wręczaniem nagród dla najaktywniejszych wychowanków placówki. Dziękujemy  wszystkim obecnym rodzicom i opiekunom prawnym za obecność. Poniżej kilka fotografii z uroczystości.

WP_20160623_094 WP_20160623_073 WP_20160623_070 WP_20160623_041 WP_20160623_039 WP_20160623_036 WP_20160623_032 WP_20160623_030 WP_20160623_022 WP_20160623_015 WP_20160623_014WP_20160623_005

20 czerwca 2016 r.

Podopieczni z wielkim zainteresowaniem oglądali pokonkursową  wystawę  XI Międzynarodowego Konkursu na Zabawkę Tradycyjną „Słoniki, żabki, koniki, samochodziki” w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury. Ciekawie było pooglądać  wystawione prace, zarówno nasze jak i konkurencji. Na konkurs przysłano  287 prac wykonanych przez dzieci  z Polski i Słowacji, zdobycie wyróżnienia w takim gronie to duży sukces. Zapraszam do obejrzenia wystawy w ROK-u, która będzie trwać do końca wakacji.

20160620_153245 20160620_153232 20160620_153212

2016-06-20 19.17.17

Jedna z naszych prac została wyróżniona umieszczeniem na plakacie, autorzy Gabriela Sierek i Zuzanna Kotowska

3 czerwca 2016 r.

 • Realizując program Profilaktyki Przez Sztukę, nasi podopieczni pod opieką P. Katarzyny Zalewskiej, przystąpili do konkursu plastycznego „Mimo wszystko nie biorę” organizowanego przez Książnicę Beskidzką. W konkursie na plakat zwycięzcą okazał się Paweł Kopeć (I m-ce).

2 czerwca 2016 r.

Wizyta naszych wychowanków na siłowni Decatlon. Opiekunowie Projektu „Do życia przez sport” P. Marcin Gawron, P. Krzysztof Łoziński.

dek1     dek2

2 czerwca 2016 r.

dz20161dz20162dz20163dz20165dz20164dz20167dz20166

23 maja 2016 r.

 • Nasi wychowankowie w trakcie rewitalizacji motocykla marki „ROMET”, opiekun projektu P. Robert Wieczorek.
 • motor 1 motor 2 motor 3

19 maja 2016 r.

 • Finał konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo.
  Osoby wyróżnione w etapie polskim konkursu Tworzymy Własne Wydawnictwo zostały zaproszone do wyjazdu na międzynarodową Polsko – Czesko – Słowacką galę finałową konkursu do Žiliny (Republika Słowacka). W wycieczce brała udział nasza wychowanka Gabrysia Sierek. Gabrysia, jak się później okazało, została nagrodzona pierwszym miejscem za książkę: „Moja Babcia i Bandzior”, którą stworzyła razem z kolegą Bartłomiejem Sońtą. W etapie finałowym były oceniane prace nadesłane przez dzieci z  Polski, Słowacji i Czech. Prace były oceniane pod kątem treści opowiadania, oraz  wykonania szaty graficznej, ilustracji i okładki, pomysłowości i estetyki . Opiekunami projektu P. B. Białek i P. K. Zalewska. Gratulujemy zwycięzcom.

Dyplomy DSC01843

17 maja 2016 r.

 • Wystawa klocków Lego w Gemini Park. Wychowankowie pod opieką P. Roberta Wieczorka zwiedzili największą w Polsce wystawę klocków Lego. Największa na świecie makieta Titanica zbudowana z pół miliona klocków zrobiła ogromne wrażenie.

20160517_16002720160517_155514

20160517_16102420160517_16254820160517_161054

16 maja 2016 r.

 • XI Międzynarodowy Konkurs na Zabawkę Tradycyjną.
  Podczas popołudniowych zajęć w naszej pracowni plastycznej pod okiem p. Katarzyny Zalewskiej wychowankowie przygotowali prace na Międzynarodowy Konkurs na Zabawkę Tradycyjną „Słoniki, żabki, koniki, samochodziki” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku – Białej oraz Oravské kultúrne stredisko w Dolnym Kubinie (Słowacja). Wśród przygotowanych prac były zabawki: domino malowane na kamykach, konik wycinany w desce i malowany, teatrzyk z kukiełkami wykonany z pomalowanych łyżek z drewna i sfilcowanej na mokro wełny czesankowej. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.
IMG_7937Domino z kamieniKonik wycięty w desce
Kukiełki -Król i królowaPodczas pracyIMG_7923 


12 maja 2016 r.

 • PROTEUS – XIV Integracyjny Konkurs Recytatorski
  12 maja 2016 r. nasi uczniowie: Adriana Heinrich, Gabriela Sierek i Bartłomiej Sońta brali udział w XIV Integracyjnym Konkursie Recytatorskim PROTEUS „Radość życia w twórczości ks. Jana Twardowskiego”. Organizator konkursu – SCK „Best” przy SM „Złote Łany” oraz Wydział Kultury i Sztuki UM w Bielsku Białej. Nasi uczniowie zaprezentowali się na scenie bardzo dobrze.

IMG_7909   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9 maja 2016 r.Bielscy Motocykliści.jpg 2

 • 8 maja grupa Bielskich Motocyklistów zainaugurowała sezon. W trakcie imprezy zbierano również prezenty z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka dla naszych wychowanków. BARDZO DZIĘKUJEMY. Poniżej link do strony.

 

http://www.super-nowa.pl

 

 • Wychowankowie naszego Ośrodka Gabriela Sierek i Bartłomiej Sońta zajęli  I miejsce  w etapie krajowym XVII Edycji Międzynarodowego Konkursu Polsko-Czesko-Słowackiego z cyklu „Historie Opowiedziane przez Babcię i Dziadka”. Organizator konkursu Książnica Beskidzka.

WP_20160506_003  książka nagroda maj 2016bc książka nagroda maj 2016b książka nagroda maj 2016aWP_20160506_004

 

28 kwietnia 2016 r.

 • Z przyjemnością  informujemy ze uczeń klasy 1b Szymon  Midura zajął  3 miejsce  w pływaniu na 50 metrów w stylu dowolnym. Szymkowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.